Permanentní make up

Permanentní make up

 

Je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu implantují přírodní barviva.

 

Často kladené otázky

  1. Co všechno bych Vám měla poslat před zákrokem?

Před samotným objednáním od Vás potřebuji fotografii Vašeho obočí, rtů nebo linek. Fotografie by měla být ostrá, focená na dobrém světle a ideálně zblízka. Usnadní mi to tak určit Vaši pleť, zjistit stav vrásek v případě linek a rtů. Pomůže mi to se na zákrok předem připravit.

 

  1. Přijímáte také klientky, které mají starý permanent z jiného salonu?

Klientky, které mají starý nebo nepovedený permanent z jiného salonu nepřijímám a to v případě, je-li jejich původní permanentní make up viditelný. V tomto případě je vždy nutná konzultace nebo poslání fotky.

 

  1. Kdo nemůže zákrok podstoupit a jaké jsou kontraindikace?

Těhotné ženy a kojící ženy/ velká nerovnováha hormonů/, Osoby mladší 18 let bez písemného souhlasu rodičů, Imunologická a onkologická onemocnění / možné objednání nejdříve šest měsíců po ukončení léčby/ Virová hepatitida, AIDS, zánět spojivek, epilepsie, autoimunitní onemocnění, onemocnění dýchacích cest, virová onemocnění, pokud máte rýmu nebo kašel, opary, taky není vhodné jít na zákrok. Pokud máte předepsané antibiotika je vhodné jít na zákrok minimálně 10 dnů po jejich dobrání, keloidní jizvy, Lymfodémy. Aplikace je možná pouze po předchozí konzultaci s doktorem: Alergie, diabetes, velmi vysoký krevní tlak, atopický ekzém, kožní onemocnění, užívání antidepresiv, Kardio-vaskulární problémy (přijetí bude možné jen s potvrzením od doktora). Také nelze zákrok provádět pokud trpíte nízkou srážlivostí krve. Zákrok provedený během menstruace je bolestivější.

 

  1. Co bych neměla dělat před zákrokem?

Den před zákrokem nepijte žádný alkohol, neužívejte drogy, nepijte kávu ani energetické nápoje. Ideálně deset dnů před zákrokem nechoďte do solária.

 

  1. Trpím opary, mohu jít na nové rty?

Můžete, je ale nutné, aby Vám Váš lékař týden před procedurou předepsal vhodná antivirotika. Vyhneme se tak nepříjemným oparům při hojení rtů po zákroku.

 

  1. Mám prodloužené řasy, mohu k Vám jít na nové oční linky?

Ne, umělé řasy nejsou vhodné jak před zákrokem, tak i dalších 14 dní po samotném zákroku. Minimálně 2 dny před zákrokem musíte prodloužené řasy sundat.

 

  1. Kdy je vhodná korekce (doplnění vypadaného pigmentu)?

Korekce je vhodná nejdříve 2 měsíce po zákroku. Korekci doporučuji, ne vždy je však potřebná. Pokud dodržíte správně veškeré zásady následné péče, její nutnost se tak snižuje.

 

  1. Mohu k Vám chodit na obnovu například po roce? Jaká je jejich cena?

Ano, jakmile budete mít chuť cokoli zvýraznit, můžeme udělat obnovu. Například po roce. Cena je polovinou ceny nového zákroku.

 

  1. Jak se po zákroku správně starat o nové obočí, linky a rty?

Vše zásadní se dozvíte na místě. Veškeré věci potřebné k následné péči obdržíte v salonu, včetně vytisknutých rad pro následnou péči. Správná následná péče tvoří 90% úspěchu.

 

  1. Je permanentní make up úplnou náhradou líčení a jak dlouho vydrží?

Ne, permanentní make up slouží jako podklad k Vašemu líčení. I tak Vám to každý den ušetří spoustu času a oceníte ho i v případě, když vynecháte líčení úplně. Životnost permanentního make upu je kapitola sama o sobě. Někomu může vydržet půl roku a někomu například roky dva i déle. Vše je závislé na mnoha faktorech jakým je například následná péče, druh pleti, zatěžování tetovaných míst, časté opalování a tak podobně.