Přístrojová pedikúra

Přístrojová pedikúra aneb "nožky jako miminko"

Vaše nohy a nehty budou vypadat vždy skvěle

Zacházejte s nohama ohleduplně a věnujte jim nejen domácí, ale i pravidelnou odbornou péči. Odvděčí se vám léty pilné a bezbolestné služby.

Nohy nás nosí celý život - proč jsou často nechávány v pozadí? Uvědomme si, že nezbytná péče o nohy není jen jejich hygiena.

Přístrojová pedikúra

Přístrojová pedikúra (zvaná také suchá nebo medicinální) je vysoce účinný a šetrný způsob ošetření nohou za pomoci pedikérského přístroje. Tento přístroj se skládá z vysokootáčkového mikro-motoru a vlastní ošetření se aplikuje pomocí nástavců. Nástavce jsou rotační frézy, kterých je mnoho druhů. Pedikúra prováděná tímto způsobem zajišťuje účinné odstranění zrohovatělé kůže, přičemž k odstranění dochází fyziologicky přirozeným způsobem. Také ošetření problematické nohy (otlaky, popraskané paty, atd.) je pomocí fréz nejen bezbolestné, ale i vysoce efektní. V neposlední řadě se přístrojová pedikúra věnuje i ošetření nehtů, které je velmi precizní. Přístrojovou pedikúru můžeme doporučit pro jakýkoli typ nohy. Tento způsob ošetření je možný i pro zákazníky s druhotným hojením ran, kteří nemohou podstupovat riziko porušení integrity kůže.

Naše pracoviště, se mimo jiné, zabývá mykologickou poradnou. Proto, v rámci medicinální pedikúry v našem studiu, budou vaše nohy automaticky, při každé návštěvě kontrolovány v prevenci plísňového onemocnění. V případě zjištění mykotického problému zkonzultujeme další postup léčby.

S tím souvisí i přísné dodržování nadstandardního dezinfekčního a sterilizačního programu, který zajišťuje našim klientům naprostou bezpečnost v přenosu infekčních onemocní.

Obecné informace o plísních (mykozách) na nohou

Říše hub je početná. Zahrnuje nejen houby lesní, nýbrž i drobnohledné plísně. Naštěstí jen menšina z nich se chová vůči nám nepřátelsky. Odhaduje se, z celkového počtu 250 000 druhů se jen 100 druhů chová vysloveně nepřátelsky a škodí člověku.

Plísně a kvasinky jsou všude. Jelikož, jejich podhoubí postrádá na rozdíl od jiných rostlin zelené barvivo – chlorofyl, daří se jim docela dobře tam, kde je vlhko, teplo a tma. V průběhu milionů let se dokonale naučily využívat ve svůj prospěch nejrůznější podklady, včetně lidské rohoviny. Tak se dostávají do konfliktů s pokožkou a zdravím člověka.

Mykózy jsou nakažlivé (infekční) nemoci, přenosné na různé hostitele. Inkubační doba u plosek a meziprstí nohou zasažených plísní se pohybuje od 30 dnů do 9 měsíců.

Jaké jsou příznaky?

Plísně kůže mají pestrý vzhled. Často napodobují jiné kožní nemoci tak věrně, že jejich jednoznačnou diagnostiku je možné určit pouze pomocí mykologického laboratorního vyšetření. První příznaky mykóz jsou nenápadné a snadno uniknou pozornosti. Olupování je zprvu velmi diskrétní. Zánět, vznikne-li vůbec, objeví se až později. K varovným příznakům patří spíše svědění a pálení, které se však v mnoha případech vůbec nemusí objevit. Některá onemocnění tohoto typu signalizuje také nepříjemný a pro mykózy typický zápach nohy.

Meziprstní plísně v evropské oblasti postihují až 50% populace a epidemiologicky je nejzávažnější. Často se také objevuje postižení plosek, jejíchž příznakem je olupující se (někdy i začervenalá) kůže.

Plísně nehtů (onychomykóza) nohou často následují postižení meziprstí. Z meziprstních prostor to bývá k nehtu palce jen krůček. Ostatní nehty podlehnou plísním s malým časovým zpožděním.

Plesnivějící nehet na sebe upozorňuje změnou barvy, může připomínat odchlipující nehet. Postupně se projeví ztluštěním s pozdější podobou ulomeného rákosu, postupně dochází k jeho deformaci a často zarůstá.

Plísně nehtů věrně napodobuje izolovaná lupénka nehtů, byť na jediné nehtové ploténce. Onychomykózy nutno odlišit při dermatózách postihujících celé tělo, toxickém působení některých látek, manipulaci s tukovými rozpouštědly , kyselinami a louhy, u ekzémů a mnoha jiných kožních chorob.

Jak bojovat s mykózou

Ne každý chorobný projev na kůži, lze považovat za mykózu. Proto je přece jen výhodné k objasnění skutečného problému navštívit odborníka. Dle individuelní konzultace je dobré přistoupit k aktivnímu a důslednému řešení.

Často je vhodné mykologické laboratorní vyšetření (mikroskopické i kultivační), při kterém odebíráme kožní šupiny, nehty či provedeme stěr. Tento odběr vyžaduje minimálně 14 denní léčebnou abstinenci. K vůli falešně negativním výsledkům se nesmí používat žádná místní ani celková antimykotická léčiva a to i ta, která jsou na bylinné bázi.

Výsledky mykologického vyšetření jsou k dispozici za 4 - 6 týdnů. Pozitivní výsledek se správně určeným původcem je zásadním předpokladem léčby a stačí k nasazení celkové nebo místní terapie.

Co neovlivníme

Vznik infekce - zdá se, že pro vznik infekce je zapotřebí určité genetické predispozice. K té již stačí nějaký z mnoha dalších faktorů např. imunitní výkyv, alergie, typ kůže a potu, ortopedické změny na chodidle, porucha integrity kůže a mnoho dalších. Naopak v naší populaci existuje skupina extrémně zdravých jedinců, kteří tímto byť infekčním onemocněním nikdy nebudou ohroženi, což potvrdily experimentální testovací studie.

Bezohlednost spoluobčanů - nemocní, kteří jsou ve stadiu vyšetřování a léčení plísňových nemocí nemají navštěvovat veřejná hygienická zařízení.

Vhled poúrazových, druhotně infikovaných nehtů - odstranění plísně z nehtové ploténky léčením je možné. Kosmetické deformace však mohou zústat do smrti. Operativní zákrok vedoucí ke odstranění deformace (např. transplantace nehtů) neexistuje. Společenskou úlevu přináší zručný pedikér modelováním umělých nehtů - ovšem až po vyléčení infekce.

Co můžete sami

Nejdůležitější pro každého z nás je prevence mykóz a prevence jejich recidiv. Snažíme se tedy:

  1. Udržet nohu v naprostém suchu
    • Dle potřeby i několikrát denně si převlékat ponožky, které jsou ze 100% bavlny.
    • Nosit prodyšnou obuv, pokud to není možné, dle potřeby (minimálně však 1x denně) stříkat obuv specielními dezodoračními spreji. Spreje pravidelně používáme i do obuvi prodyšné.
    • Dle potřeby (minimálně však 1x denně) sprchovat nebo koupat nohy, buď specielním mýdlem a vodou, nebo jen vodou (nepoužívat běžné mýdlo). Lze také použít slabý roztok hypermanganu nebo octu. Po koupeli velmi pečlivě vysušit nohu ručníkem do sucha a to i v meziprstí a v okolí nehtů.
  2. Častá výměna prádla, které je v přímém styku s nohou
    • Ponožky dle potřeby, nejméně však 1x denně.
    • Výměna ručníků dle potřeby, nejméně však 1x za 3 dny, ložní prádlo 1x za 14 dní.
  3. Nutné prát toto prádlo minimálně na 60 st. Můžeme použít i specielní prací prostředek.
  4. Nezbytné je také velmi důsledně aplikovat doporučené přípravky na farmaceutické nebo bylinné bázi a to dostatečně dlouho dle individuelního doporučení.
  5. Ve veřejných sprchách a bazénech nikdy nechodit naboso.

Jako doplněk medicinální pedikúry můžeme nabídnout:

  1. Aromaterapeutická lázeň nohou – po pedikérském ošetření, si na 15 min., nožky ponoříte do vonné masážní lázně dle vlastního výběru. Pak už zbývá jen relaxovat a čerpat energii. Vhodné v letním i zimním období.
  2. Parafínový zábal – rovněž se provádí po pedikérském ošetření. Pedikér(ka) vám 3x po sobě vloží každou nohu zvlášť do rozehřátého parafínu, přiloží mikroten a zabalí do specielních návleků, které udržují teplo. Zábal trvá 20 min. Kůže na noze je lokálně vyživená a vy načerpáte mnoho hřejivé energie. Vhodné v chladnějších měsících.
  3. P – shine - výživné japonské ošetření nehtů – provádí se po pedikérském ošetření. Jedná se o čistě přírodní techniku úpravy nehtů. Nehty jsou ošetřovány speciální pastou, která leští a vyživuje zároveň. Takto zaleštěné nehty jsou chráněné vůči vnějším vlivům jako je voda, saponáty apod. P-Shine obsahuje včelí vosk, mateří kašičku a křemičitou hlinku, která se těží v japonském moři. Dále obsahuje bentonit, jemné parafíny, glycerin, panthenol, vitamíny A, E, H a provitamín B5. Technika P-Shine podporuje prokrvení a zdravý růst nehtů, jejich posílení a obohacení o důležité vitamíny. Procedura se používá zejména proti třepení a lámání nehtů. Doporučujeme celoročně.
  4. Lakování nehtů - provádí se po pedikérském ošetření. Součástí každého lakování je nanesení podkladové výživy, po té následuje vlastní lakování a nakonec vždy ochranný nadlak a sušič s výživným olejem.

    Můžete si vybrat:
    • Běžné lakování – nabídka z mnoha barevných odstínů
    • Francouzské lakování
    • Zdobení (lakové zdobičky, aplikace kamínků a jiných ozdob)

Typ pro vás

Pokud jste objednáni na lakování, doporučujeme si vzít s sebou otevřené pantofle.

Ceník