Masáže

Masáže

Hřejivá inspirace

Je Vám zima? Jste prokřehlý? Vaše svalstvo už Vás nemá rádo, protože se jej snažíte schovat pod kabát?

Pak tu pro Vás a Vaše blízké máme luxusní typ masáže, který Vás nejen pohladí, ale i zahřeje.

Necháte se rozmazlovat souborem různých kombinovaných hmatů z technik relaxačních, antiblokačních i akupresurních. „Hřejivá inspirace“ Vás pohltí kombinací tepla a aroma. Vaše čichové buňky budou omámeny úžasnou vůní, Vaše hmatové senzory roztají jako kostky ledu vhozené do horkého čaje a Vaše ztuhlé svalstvo Vám všem, kdo sem přijdete, bude vděčné.

Budete se hřát i na místech, které se zrovna nemasírují. Neptejte se jak, protože zimní tajemství se odkrývají pouze účastníkům. Odcházet budete s blaženým úsměvem Nastěnky, po té, co ji Ivan vysvobodil J.

Vstup zakázán těm: „Co v zimě běhají na ulici v trenýrkách a baští nanuky“!

Doporučuje se: „Milovníkům tepla“!

Celotělová masáž – 90 min.

 

Čokoládová masáž

Je ve wellnes perlou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami.

Po čokoládové masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled a péči o pokožku, pokožka bude svěží a krásná, svaly uvolněné a odpočaté. Vůně čokolády bude jen třešničkou na dortu, vítejte ve světě luxusní péče ...

Výjimečnost čokolády byla známa již dávno.

Dnes však již daleko přesněji víme co všechno čokoláda obsahuje a tím co s naším tělem dokáže. Jedná se o mnoho užitečných prvků pro lidský organismus.
Pojďme se podívat na některé z nich:

 • Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a jemně stimulující.
 • Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu.
 • Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin, zdroje štěstí.
 •  Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty.
 • Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.
      Účinky masáže:
 • výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky
 • působí proti celulitidě
 • dodává tělu i duchu pocit dobré nálady
 • působí na odplavení toxických látek
 • uvolňuje ztuhlé svalstvo
      Jednotlivé kroky čokoládové masáže:
 • Naladění s relaxací (skvělý pocit, naprosté uvolnění)
 • Pealing (používají se kávová zrna potřebné hrubosti)
 • Masáž (vlastní masáž těla)
 • Zábal (směs čokolády s přírodním olejem)
 • Omytí (v našem studiu můžete použít sprchový kout)

 

Havajská masáž

Jak již název napovídá, tento druh masáže se zrodil na Havajských ostrovech, kde je už od pradávna praktikovaná.

Samotná masáž zvaná Lomi - Lomi našla své základy ve stejnojmenném tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí.

Masáž probíhá vleže na břiše, masírují nohy zezadu, následují záda, jako poslední přichází hlava. Na rozdíl od klasické masáže jsou některé prvky obohaceny o masáž předloktími. Důležitý je také rytmus masáže. Tradiční pojetí ukazuje na určitou podobnost tanci, pohyby jsou jednoduché a ladné.

Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.

Účinky masáže:
 • Stimuluje krevní obih a lymfatický systém
 • Hluboce relaxuje a harmonizuje
 • Odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
 • Uvolňuje kloubní spojení
 • Pomáhá detoxikaci organismu

 

Baňkování

Baňkování neboli vakuoterapie je vhodnou doplňkovou metodou klasických masáží. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů.

Pomocníkem při baňkování jsou koule ze skla, v nichž se pomocí hořícího smotku vytvoří podtlak - vakuum. Odsávací skleněné baňky různých velikostí se potom přikládají na tělo.

Alkoholem nasáklá bavlněná látka se uchopí do kleští, zapálí se a pak se přiloží k hrdlu baňky, která se drží dnem vzhůru. Teplem se vzduch uvnitř rozpíná a trochu ho unikne. Poté se baňka hrdlem dolů přiloží k pacientově kůži. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená - to je dáno silnějším prokrvením.

Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu nebo se posouvají po příslušných částech těla.

Nemůže mi baňkování ublížit?

Po aplikaci baněk (zvláště při aplikacích, kdy se baňky nechají stát) mohou zůstat modřiny (hematomy), které se po několika dnech beze zbytku odhojí a zmizí.

Čeho lze baňkováním docílit

Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.
Použití baněk je však různorodé. Lze je kombinovat s masáží, prohřívacími zábaly. Lze je přikládat nad akupresurní body a tím pracovat s energií meridián, vynikajících účinků je také dosaženo při aplikaci baněk (třeba na postižený kloub) z důvodu otoku.
Indikovány jsou jak traumatické stavy v subakutním či subchronickém stádiu, tak i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického oběhu.

Kontraindikace pro použití baněk
 • Akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, anuerysma (vždy však pouze v místě výskytu těchto nemocí)
 • Akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce „Baňkování “ v jednom indickém salonu. Po prastarém způsobu - tzv. podtlakem - masér ústy vysává nečistotu skrytou uvnitř těla masírovaného

Rekondiční masáž a regenerační masáž

Jedná se o soubor masážních hmatů s regeneračním nebo preventivním účinkem. Masáž vyvolává v těle místní nebo vzdálenou reakci. Při místním účinku se mechanicky odstraňují povrchové ztuhlé vrstvy kůže, čímž dojde k uvolnění pórů pokožky. Dochází k odplavování odpadových produktů (oxid uhličitý, kyselina mléčná, močovina) do žilního a mízního systému, výsledkem je např. odstranění únavy. Působí jako prevence proti předčasnému stárnutí pokožky a ukládání tuků v podkoží.

 • Zlepšuje krevní oběh - zvýšeným prokrvením dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěži a dosáhne se větší svalové výkonnosti a regeneraci svalů, vazů, kosti a chrupavky.
 • Masáž podporuje funkce ostatních orgánů, jelikož mechanickým drážděním nervových zakončení se ovlivňuje funkce vnitřních orgánů.
 • Je možné zmírnit nebo utlumit kožní bolesti - působením na nervová zakončení v kůži. Také dochází k pozitivnímu působení na psychiku - vzruchy přenesené nervovou soustavou do mozku, mají celkově zklidňující účinek.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je jedním z nejlepších pomocníků v boji proti stresu a depresi. Svými účinky dokáže uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Nejen zbavuje tělo chronické únavy, ale také ho nabíjí energií. Je vynikající při bolestech zad, kloubů. Oproti ostatním masážím má kamenná terapie celou řadu předností. Masáž prováděná horkými kameny má totiž silnější účinek a přitom je pro tělo méně náročná. Jak je to možné? Kombinuje několik faktorů.Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé anionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle.

Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo z oblázků.

Aromaterapeutická masáž celého těla (Rekondiční a regenerační celková)

Základní, hluboce relaxační masáž celého těla, kterou lze dále kombinovat rúznými terapiemi. My jsme pro vás vybrali kombinaci s aromaterapií. Při této masáži pracujeme nejen s tělesnou schránkou, ale i s energií v meridiánech a akupresurními body.

Používáme aromatické, éterické oleje z květů, stromů, plodů a bylin. Ty přispívají k léčbě těla ve všech rovinách. Mohou být uklidňující, tišit bolest, odstranit toxiny, působit antibakteriálně a antivirózně. Jiné oleje jsou zase oživující a povzbuzující, mají i afrodiziakální vlastnosti. Všechny vůně vstupují do plic a mohou odtud ovlivnit náš nervový systém, hormony, pocity a nálady.
Po ošetření aromaterapií je důležité vypít několik sklenic vody, aby se vyplavily odopadní látky z těla. Rovněž se doporučuje po masáži odpočívat, aby tělo mohlo účinně vyplavit toxiny a zregenerovat tělesné tkáně.

Detoxikační medová masáž

Jedná se o velice účinnou detoxikační metodu, po které bude Vaše tělo příjemně pročištěné a pokožka sametově hedvábná a medově voňavá. Skutečné pohlazení pro tělo i duši.

Masáž využívá výborných účinků medu a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Vlastnosti a léčivé účinky medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané i jiné národy – na americkém kontinentě Indiáni.

Detoxikační medovou kúru byste měli absolvovat minimálně jednou měsíčně. Jak vám pomůže v běžném životě, kterých nemocí vás zbaví a proč je tak účinná?

Mluvíme-li o masáži medem, máme především na mysli využití jeho detoxikačních účinků. Při masáži dochází k odstraňování "jedů", tedy starých a nežádoucích látek, z těla ven. Nejedná se však jen o povrchové odstranění, ale i o hloubkové čištění – např. v okolí páteře, kde se toxiny z životního prostředí, z potravin či z léků po dobu našeho života nejvíce usazují.

Tyto "jedy" oslabují organismus a mohou mít za následek vznik řady nemocí. Medová masáž mimo to působí pozitivně i na psychiku člověka, pomáhá lépe zvládat každodenní stres, je vhodným doplňkem léčení civilizačních chorob a obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Jako u ostatních přírodních procedur, tak i zde se nejdříve může dostavit přechodné zhoršení stavu, což je ovšem příznivým znamením, že tělo začíná reagovat a vylučovat "jedy".

Proč je med tak zázračný?

Včelí med obsahuje mnoho důležitých minerálů a stopových prvků, které jako celek působí pozitivně na organismus. Tělo tyto látky kůží absorbuje. Masáž provádíme na zádech a šíji – když je člověk ve stresu, projeví se příznaky nejvíce na těchto oblastech, a to stažením svalů a bolestí. Masáží pomůžeme uvolnit duševní napětí a tím i eliminovat bolesti.

Kolik času masáž zabere a jak často se provádí?

Detoxikace organismu je velice individuální záležitost. Při akutních problémech je nejvhodnější absolvovat masáž 1–2x týdně, při prevenci stačí 1x za měsíc. Délka jedné masáže je 30-60 min. Detoxikační efekt lze významně podpořit pitím dostatečného množství tekutin a přijímáním potravin zejména v přírodním syrovém stavu.

Pomůže masáž i vám? Medová masáž je ideální například při:
 • při potížích krevního oběhu a alergiích (pokud to není alergie na med)
 • revmatických onemocněních svalů a kloubů
 • artróze
 • žaludečních a střevních poruchách
 • chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
 • bolestech hlavy
 • nervových poruchách všeho druhu
 • potížích s usínáním a nespavosti
 • menstruačních potížích žen
 • depresích

Lymfatická masáž - lymfodrenáž

Jedná se o masáž celého těla včetně hlavy v několika sestavách. Lymfatická masáž představuje soustavu jemných speciálních hmatů, které provádíme určitým tlakem a tempem v přesně stanoveném pořadí. Nejprve se pročistí centrální lymfatické uzliny, poté uzliny regionální, podle umístění v té části těla, kterou zprůchodňujeme a poté vypuzovacími a pumpovacími hmaty podporujeme odtok lymfy.

Tento způsob lymfatické masáže vznikl v klinickém prostředí, je naprosto bezbolestný a spíše relaxačního charakteru. Žádný přístroj ani kosmetický přípravek manuální masáž nenahradí, neboť jiným způsobem nelze ošetřit centrální ani regionální uzliny. Bez manuální lymfodrenáže se nelze obejít.

Lymfatická masáž je léčebnou masážní technikou. Je prevencí proti otokům lymfatického původu a dokáže je i odstranit. Je nezastupitelná při detoxikaci organismu a zlepšení výživy buněk. Významně působí proti celulitidě a dle stupně postižení  i odstraňuje. Podporuje regeneraci organismu při zátěži, významně posiluje imunitu, má hluboce relaxační účinek, který přetrvává šest až osm týdnů.

Dávkování se doporučuje v 4-6 návštěvách v intervalech cca po 14 dnech – v tomto případě působí velmi efektně jako kúra, ale i v případě jednorázové masáže oceníte jako nenahraditelnou.

Ceník masáží

 

Podřazené stránky:

Zdravotní masáže
Zážitkové masáže
Rituály
Exotické masáže