Cukrová depilace

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou vatou patří mezi nejjemnější způsoby odstraňování chloupků. Depilační hmota je složena ze100% přírodních látek.

I když jsou různé pokusy podomácky vyrobených napodobenin,  jen velmi těžko nahradí  profesionální výrobky jejichž skutečné složení je tajnou recepturou stejně jako např. známá CocaCola.

Komu doporučit

Cukrová pasta je vhodná jak pro ženy, tak i muže. U mužů však nikdy nedepilujeme vousy.
Tato depilace  je pro Vás jako stvořená pokud máte problém se zarůstáním chloupků nebo citlivou narušenou pokožku po jiných druzích epilace, např. voskem.

Lze ji použít na všechny části těla: nohy, obličej, ruce, horní ret, hýždě, podpaží, intimní partie. Pod názvem „Brazilská depilace“ jsou míněny právě intimní místa, kdy cukrovou pastou depilujeme celý klín i oblast zadečku.

Metoda je vhodná i pro těhotné ženy.

V některých zemích se tato metoda tak osvědčila, že ostatní takřka vymizely z nabídky kosmetických salónů.

  • Nadšení pro tuto metodu se dá lehce vysvětlit
  • Šterné - Hygienické - Dlouho vydrží
  • Vhodné i pro náročnou, citlivou a problematickou pleť

Metoda může být použita také při lupence, neurodermitis a zvětšených žilkách. Zákazníci získají zdravý, sametově jemný obraz kůže a oceňují výsledek mnoho týdnů.

Jak to vlastně funguje

Cukrová pasta obklopí (chytne) jednotlivé chloupky hlouběji, a tak se téměř bezbolestně a kompletně vytáhne s kořínkem z folikuly ve směru růstu chloupku. Ať se jedná o chloupky dlouhé, krátké, tmavé, světlé, tenké nebo silné. Chloupky, které dorůstají, jsou potom jemnější a slabší.

Doporučené rady

Nechte chloupky narůst do délky 3-5 mm. Máte-li na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, před depilací si udělejte peeling. Chloupky neholte, protože zesilují, jsou ostré a pevnější. V den depilace nepoužívejte deodorant na podpaží, nemažte si tělo tělovým mlékem nebo výživným krémem, neopalujte se na slunci ani v soláriu, nechoďte do bazénu či na koupaliště.

Depilaci nedoporučujeme pokud

Máte bradavice, spálenou nebo poraněnou pokožku, vystouplá mateřská znaménka.

Často kladené dotazy

Je tato metoda depilace bolestivá? 
Protože se jedná o vytrhávání chloupků, tak mírná bolest je cítit. Tato bolest je však mírnější než při depilaci voskem či depilačním strojkem, neboť chloupky se vytrhávají po směru růstu a cukrová pasta způsobuje lehké uvolnění z folikulu.

Jak dlouhá je doba než chloupky opět dorostou?
Dorůstání chloupků je u každého velmi individuální, je důležitá hormonální aktivita a typ chloupků. Zpravidla vydrží pokožka hladká 3 týdny. Avšak někomu chloupky narostou již po třech týdnech, jinému až po dvou měsících. Můžeme tedy říci, že účinek této depilace je nejméně 3 týdny a maximálně 8-10 týdnů. Opakovanou depilací však ochlupení řídne a slábne, a proto aplikaci doporučujeme opakovat.

Ceník